Co to jest?

Czym jest LEDHEAD?

LEDHEAD to innowacyjna metoda przenośnego i niezależnego oświetlenia mającego zastosowanie

w pracy mechaników, serwisantów, instalatorów różnych branż, również służb ratowniczych, medycznych i mundurowych. LEDHEAD może być też przydatny w różnych codziennych i awaryjnych sytuacjach w domu, podczas zajęć hobbystycznych oraz na wakacjach.

LEDHEAD to w pełni profesjonalne narzędzie służące do oświetlenia lub doświetlenia pola operacyjnego, przy czynnościach wymagających zaangażowania obu rąk. Pojemne akumulatory oraz układ stabilizacji światła umożliwiają prawidłowe i długotrwałe działanie lamp.

Urządzenie pracuje nieprzerwanie 7 godzin bez konieczności ładowania – co w praktyce oznacza cały dzień pracy, natomiast w cyklu mieszanym 3 do 5-ciu dni.

Źródłem światła są dwa reflektory diodowe dużej mocy, które w warunkach całkowitego zaciemnienia pozwalają komfortowo pracować i dobrze widzieć przedmioty oddalone nawet o kilkanaście metrów. W polu operacyjnym (w zasięgu rąk) światło przekracza 1200 luxów.

Z doświadczeń wdrożeniowych wynika, że LEDHEAD jest urządzeniem trudnym do uszkodzenia, w trakcie codziennej zgodnej z przeznaczeniem eksploatacji. Jest ładowany poprzez gniazdo micro USB – obecnie sposób dostępny prawie wszędzie ( zestaw wyposażony jest opcjonalnie w podwójną ładowarkę i kable). Pod względem trwałości LEDHEAD jest od dwóch lat testowany z powodzeniem w różnych branżach w szczególności w motoryzacji i w budownictwie.

LEDHEAD jest w całości polskim projektem, wszystkie jego komponenty są dostępne na miejscu w siedzibie firmy w Warszawie, co w przypadku narzędzi podstawowych ma duże znaczenie.

Modele LEDHEAD różnią się między sobą wyłącznie rodzajami nakryć głowy. Nakrycia głowy są zamienne i występują w ofercie również oddzielnie.

Dlaczego LEDHEAD?

LEDHEAD rozwiązuje wiele problemów, które niejednokrotnie odbierają możliwość skutecznego działania.

Niezależnie od dziedziny podstawowym problemem przy wszelkich czynnościach jest brak dobrego lub jakiegokolwiek oświetlenia. Często jest to spowodowane prozaicznymi problemami jak: brak zasilania, uszkodzone zasilanie, przepalony lub zbity żarnik/żarówka, uszkodzony przewód, słaby jakościowo akumulator lub bateria, często nietypowa, zgubiona lub uszkodzona ładowarka.

LEDHEAD oprócz cech jakościowych profesjonalnego narzędzia jest rozwiązaniem przede wszystkim praktycznym. Jego konstrukcja pozwala szybko i precyzyjnie korygować kierunek strumienia światła i oświetlać trudno dostępne obszary, których oświetlenie metodami tradycyjnymi jest skomplikowane, wymaga użycia rąk, lub pomocy osób trzecich.

Ponieważ LEDHEAD jest częścią nakrycia głowy stąd niezależnie od pozycji w jakiej użytkownik jest zmuszony pracować zapewnione ma oświetlenie wszędzie tam gdzie może zajrzeć gołym okiem mając jednocześnie wolne ręce.

LEDHEAD w wielu branżach stanowi część służbowego ubrania co siłą rzeczy powoduje, że jest to światło, „które ma się zawsze przy sobie”.

W praktyce oznacza to, że trudno o nim zapomnieć i trudno je zgubić.

LEDHEAD eliminuje te problemy pozwala zaoszczędzić czas, a co najważniejsze daje ogromny komfort pracy.